Co dělat, pokud CPC jednotka na vašem Mercedesu nefunguje?

oprava cpc jednotky

CPC jednotka pro vozy Mercedes ACTROS / ATEGO je jako každá jiná řídicí jednotka – jejím úkolem je sbírat, zpracovávat a vyhodnocovat informace o stavu vašeho auta. A stejně jako u ostatních jednotek, i u CPC jednotky může dojít k poruše.

Jsme firma ProfiECU.cz a s řídicími jednotkami máme dlouholeté zkušenosti. Čtěte dál a poradíme vám, jaké máte možnosti v případě poruchy vaší CPC jednotky.

Řídicí jednotka CPC – co je to a k čemu vlastně slouží

Vozy značky Mercedes-Benz jsou považovány za luxusní a moderní záležitost. Všeobecně platí, že čím jsou auta novější a modernější, tím více v nich najdete elektronických řídicích jednotek. Jednou z nich je u Mercedesů právě i CPC jednotka.

CPC je zkratka pro Computer Powertrain Control, což můžeme přeložit jako řídicí jednotka/počítač pro hnací ústrojí. Je to jednotka svou funkcí podobná komfortním jednotkám a v některých ohledech i řídicí jednotce motoru.

cpc řídící jednotka
CPC jednotky

CPC jednotka – skvělý doplněk pro každý vyladěný Mercedes

Ve vozech Mercedes je CPC jednotka zodpovědná za ovládání a správné fungování mnoha různých funkcí. Ovládá především výfukové ventily, plynový pedál, omezovač rychlosti a omezovač točivého momentu.

Omezovače točivého momentu omezují schopnost řídicí jednotky motoru při ovládání motoru. CPC jednotka odstraní limity pro jeho výkon. Eliminuje také omezovač rychlosti, čímž umožňuje dosáhnout vyšší maximální rychlosti. Dále umožňuje ponechat aktivní výfukové ventily vždy v otevřené poloze.

CPC jednotka 
oprava jednotky cpc
CPC ATEGO, ACTROS

CPC jednotka pro vozy Mercedes zajišťuje lepší a konzistentnější výkon a umožní autu dosahovat vyšší maximální rychlosti.


Co dělat, když vaše řídicí jednotka CPC přestane fungovat?

Pokud se jednotka CPC pro vozy Mercedes porouchá, máte hned několik možností, co s tím můžete udělat:

  • Vyměnit jednotku CPC za jiný originální, nerepasovaný kus.
  • Vyměnit jednotku CPC za nový kus.
  • Nechat si jednotku CPC opravit.

Vyplatí se oprava jednotky CPC?

Jestli je výhodnější vaši nefunkční CPC jednotku opravit, nebo ji rovnou vyměnit za nový či nerepasovaný kus, je individuální. V autorizovaných servisech vám obvykle navrhnou výměnu jednotky za novou, což bývá nejnákladnější a ve výsledku se to nemusí vyplatit. Výměna za originální, nerepasovaný kus může být cenově výhodným kompromisem.

Pokud vás zajímá, jak je to ve vašem případě, kontaktujte nás. O vaší jednotce budeme potřebovat pár informací: katalogové číslo / označení SW-HW / ofocený štítek jednotky.

Proč řešit jednotku CPC pro vozy Mercedes přes ProfiECU.cz?

Jsme největším prodejcem autoelektroniky v ČR. Skladem držíme více než 8000 kusů jednotek a elektroniky pro všechny typy vozidel. Nabízíme originální, nerepasované řídicí jednotky levněji, než kdybyste si původní jednotku nechali opravit. Možnost konfigurace, tedy přizpůsobení řídicí jednotky přímo vašemu vozu je samozřejmostí.

Zabýváme se veškerou elektronikou osobních, užitkových a nákladních vozů všech značek.

ProfiECU.cz

Další články o řídicích jednotkách ProfiECU.cz čtěte zde:

Profi ECU
Profi ECU

Veškerá elektronika osobních, užitkových a nákladních aut

Kódování, opravy, prodej řídících jednotek všech značek.