Řídicí jednotka Visteon – problémová jednotka ve vozech FIAT, PEUGEOT a CITROEN

řídicí jednotka visteon

Problémy s řídící jednotkou Visteon ve vozech FIAT, PEUGEOT a CITROEN

Kde řídicí jednotku Visteon najdete

Řídicí jednotka Visteon se nachází zejména v populárních užitkových vozech značek FIAT Ducato, CITROEN Jumper a PEUGEOT Boxer s motorem o objemu 2,2 litru. V později vyrobených modelech byla tato řídicí jednotka nahrazena jednotkou SID 208.

Jak poznáte, že ve vašem autě zlobí právě jednotka Visteon?

Poruchy řídicí jednotky Visteon jsou bohužel velmi časté. Projevují se tím, že má auto problém se startováním a tento problém se ještě zhoršuje ve vysokých teplotách. Po zahřátí motoru se tak auto chová úplně jinak, než když je chladněji. Souběžně se může projevit také upozorněním na problém se vstřikovači.


Hlavní příčina poruchy jednotky Visteon

Jednou z nejčastějších příčin, proč řídící jednotka Visteon nefunguje, jak má, je zalití vodou. Je totiž umístěna dost nevhodně a nemá zajištěn správný odtok vody prostřednictvím kanálků. K vytopení jednotky tak může dojít velice snadno.

Jak vyřešit problém s jednotkou Visteon?

Některé řídicí jednotky se dají opravit. Není to ale možné vždycky a také se to nemusí finančně vyplatit. V případě řídicí jednotky Visteon, může být jednotka neopravitelná právě proto, že může být působením vody zcela zničená, zkorodovaná. Možnost výměny je proto přijatelnější a finančně výhodnější.


Vytopená řídicí jednotka Visteon bývá obvykle neopravitelná, protože je v důsledku vytopení vodou zcela zničená, zkorodovaná.


Proč právě ProfiECU.cz?

Jsme firma ProfiECU.cz a s autoelektronikou nejen pro užitkové vozy máme dlouholeté zkušenosti. Přes 8000 kusů řídicích jednotek držíme skladem, takže nemusíte zbytečně dlouho čekat na naskladnění.

Originální, nerepasované řídicí jednotky nabízíme levněji, než vychází jejich oprava.

Kontaktujte nás a pokusíme se vám zajistit nejnižší možnou cenu na trhu. O vaší jednotce budeme potřebovat několik informací: katalogové číslo / označení SW-HW / ofocený štítek jednotky. Jak řídicí jednotka Visteon a štítek na ní vypadá, se můžete podívat například zde:

Řídící jednotky motoru / ECU FIAT DUCATO

Řídicí jednotka motoru PEUGEOT Boxer

Řídicí jednotka motoru CITROEN Jumper


Chybové kódy, které vykazuje poškozená jednotka Visteon

P0200 – Vstřikovací ventil

P0201 – Vstřikovací ventil 1

P0202 – Vstřikovací ventil 2

P0203 – Vstřikovací ventil 3

P0204 – Vstřikovací ventil 4

P062B – Závada v řídící jednotky

P2146 – Nápajení vstřikovačů řada 1

P0103, P2146, P0401, U1701, U1600, U1703, U1724.


Řídicí jednotky společnosti Visteon

Firma Visteon Corporation je americký dodavatel automobilové elektroniky. Má pod sebou několik podniků, které navrhují, konstruují a vyrábí produkty pro všechny hlavní výrobce automobilů po celém světě. V současnosti mezi jejich hlavní produkty patří přístrojové desky (head-up displeje, infotainment, audio systémy, telematika, multimédia, konektivita), jednotky audia a autoelektronika (ovládání hnacího ústrojí, řízení napětí).


Další články ze světa řídicích jednotek ProfiECU.cz si můžete přečíst zde:

Profi ECU
Profi ECU

Veškerá elektronika osobních, užitkových a nákladních aut

Kódování, opravy, prodej řídících jednotek všech značek.